Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

جستجو حرفه ای در سایتتولید و پخش پوشاک تریکو

No result...

 

تریکو چیست ؟

تریکو در حقیقت بر گرفته از واژه ی انگلیسی tricot است که به نوع خاصی از بافت حلقوی تاری یا  یا  warp knitted   گفته می شود۱( مشاهده متن منبع ) و اگر به معنای واقعی  tricot رجوع کنیم ، متوجه تفاوت آن باتعریف تریکو در ایران خواهیم شد. تعریف تریکو در بازار ایران کاملا متفاوت است و  هنوز تفاوت هایی میان تعاریف وجود دارد. در اکثر مواقع و به صورت عامیانه، تریکو را به  بافت های حلقوی پودی یا همان knittingg اطلاق می کنند که به دو نوع تخت و گرد فرآوری می شود  از همین رو مجوز های مربوط به این فعالیت ها را صنف تریکو و کشباف (کشباف و جوراب ) صادر می کند.

 

 

 پارچه مناسب برای تریکو دوزی

 

پارچه ی مناسب گردبافی

برای تهیه ی پارچه گردباف جهت تولید انبوه ،لازم است چندین نکته را در نظر داشت تا در زمان تولید مشکل خاصی پدید نیاید. اینجا به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد :

۱-توجه به عرض پارچه : عرض های نامناسب پارچه در زمان تولید باعث ایجاد پرتی بسیاری خواهد شد و برای این  موضوع ، باید میان الگو و عرض پارچه تناسب ایجاد نمود

۲-لول شدگی : لول شدن پارچه گردباف در زمان برش  و دوخت ، زحمت فراوانی را برای تولید کننده در پی خواهد  داشت . معمولا مهمترین دلیل لول شدن پارچه ی تریکو ، مربوط به تکمیل و کامپکت آن می باشد . در پارچه های دارای مواد این مورد بسیار رایج تر می باشد چون مجبورند برای پارچه های دارای مواد از درجه حرارت کمتری در زمان کامپکت استفاده نمایند . راه کار مناسب برای مواجه نشدن با این مسئله خرید مقداری کم از پارچه ، جهت انجام آزمایش و نمونه گیری می باشد.

۳- در زمان خرید پارچه رینگر یا راه راه : در این پارچه ها ، چفت شدن راه های پارچه بر روی هم به میزان زیبایی آن  می افزاید که به جز هنر برش ، به پارچه ی مناسب نیز احتیاج دارد . کجی طرح راه راه در پارچه های پنبه یکرو بسیار دیده می شود که به دلیل تاب s و z نخ آن است .

۴- انتخاب درست جنس و نوع بافت پارچه گردباف : سه عامل نوع بافت ، جنسیت و تکمیل پارچه گردباف ، بر  خصوصیات آن بیشترین تاثیر را می گذارند . با کمی شناخت بر روی این عوامل ، می توان بهترین نوع را متناسب با تولید تامین نمود.

روشی به صرفه و پر مزیت برای تهیه پارچه گردباف

یک روش برای تهیه ی پارچه گردباف و تریکو ، انجام پروسه تولید آن توسط فرد می باشد . این روش به همان نسبت که مزیت دارد ، ریسک پذیری بالایی را نیز طلب می کند . به غیر از آن  نکات و پیش نیاز هایی دارد که بسیار پر اهمیت است . در ادامه به بررسی آن می پدازیم .

مزیت ها : تولید پارچه برای یک تولیدی ، می تواند روی قیمت پارچه ، بسیار موثر واقع گردد و در انتخاب نوع ، جنس و رنگ  نیز باز دست تولید کننده بازتر می باشد .

نکات این روش : این روش به سرمایه ی قابل توجی نیاز دارد ( بدلیل حداقل تولید کارمزدی بافندگان )

این روش به دانش و شناخت بالایی نیاز دارد،

در حال تکمیل 

بررسی تریکو ، کشباف و گردباف

ما در این مطلب انواع بافت های حلقوی پودی را مورد بررسی قرار خواهیم داد و توضیحات گرد آوری شده در حیطه ی بازار ، بررسی و آموزش های پایه را برای علاقه مندان انتشار می دهیم. توجه داشته باشید که در اینجا ما تریکو را برای زیر شاخه های حلقوی پودی به کار می بریم . 

Smartsupp Live Chat

درج آگهی در

تلفن دفتر مرکزی : 02144013038 - 02144013039

تلفن دفتر بازار :   02166607667 - 66609987

تلفن پشتیبانی : 02166686012 - 02166685441 - 02166685841  02166685687

 نمابر  :02166685418

پست الکترونیک  : Info @ servic . ir